среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Фудбал

Вембли грми од сите страни, започна војната меѓу Англичаните и Данците за финалето на ЕУРО2020! (ВИДЕО)

Вембли грми од сите страни, започна војната меѓу Англичаните и Данците за финалето на ЕУРО2020! (ВИДЕО)

Започна натпреварот меѓу Англија и Данска на ЕУРО2020.

Очекувано, атмосферата на Вембли е одлична и оваа вечер, Англичаните веруваат дека „фудбалот се враќа дома“, додека Данците, кои освоија симпатии со одличен настап ова лето, посакуваат уште една прослава …

Победникот од натпреварот ќе игра со Италија во големото финале на 11 јули на истото место.