понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 16
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

„Вембли“ блескаше цела ноќ во чест на Италија! (ФОТО)

„Вембли“ блескаше цела ноќ во чест на Италија! (ФОТО)

Синоќа во Лондон требаше да се одигра пријателскиот натпревар помеѓу Англија и Италија, но поради добро познатата ситуација во светот поврзана со коронавирусот, овој меч беше откажан.

Сепак, светлата на „Вембли“ останаа запалени цела ноќ. Зелена, бела и црвена боја блескаше од стадионот како поддршка за Италија, која најмногу страда поради пандемијата на коронавирусот.

Можеби не го споделувам теренот вечерва, но ние сме обединети во овие тешки времиња, напиша Фудбалската асоцијација на Англија.

Коронавирус