понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 21
home Фудбал

Велшки Њу Сејнтс противник на Шкендија во првото квалификациско коло за ЛШ

Велшки Њу Сејнтс противник на Шкендија во првото квалификациско коло за ЛШ

Македонскиот фудбалски првак Шкендија ќе игра со Њу Сејтс од Велс во првото квалификациско коло од Лигата на шампионите.

Ова е исходот по денешната жрепка во седиштето на УЕФА во Нион, Швајцарија.

Тетовци можат да бидат задоволни од извлекување со оглед на тоа што можеа да добијат далеку посилни противници.

Првиот меч ќе се игра на 10/11 јули кога Шкендија ќе биде домаќин. Реваншот во Велс е седум дена подоцна.

Коронавирус