недела, 26. септември 2021. Вести денес: 57
home Фудбал

Веќе го имаме кандидатот за промашување на сезоната во ЛШ

Веќе го имаме кандидатот за промашување на сезоната во ЛШ

Фудбалерот на Салцбург, Умар Соле, ја истакна својата кандидатура за пропуштање на сезоната во Лигата на шампионите и тоа во првото коло.

По корнерот, младиот француски стопер се најде пред небранетата мрежа на Севиља.

Сепак, поранешниот играч на Лион се обиде во дефанзивен стил да ја распали топка со сета сила, што доведе до неконтролиран удар.

Иако натпреварот заврши нерешено, не можеме да кажеме дека Соле беше трагичар или барем не исклучиво тој.

Имено неговиот тим промаши два пенали.

Коронавирус