четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 3
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Веќе е повеќе од јасно: Адидас ја откри долго чуваната тајна на Јувентус околу трансферот на Роналдо (ФОТО)

Веќе е повеќе од јасно: Адидас ја откри долго чуваната тајна на Јувентус околу трансферот на Роналдо (ФОТО)

Силни шпекулации и гласини кружат околу тоа дека Кристијано Роналдо од следната сезона ќе го носи дресот на Јувентус.

Атмосферата дополнително ја подгреа генералниот директор на Старата дама, Џузепе Марота, кој само се насмеа на прашањето околу тоа дали доаѓа Роналдо и порача дека нема коментар. Јуве е подготвен да плати 120 милиони евра, а на Роналдо да му понуди 30 милиони по сезона.

Бројни италијански медиуми се веќе сигурни дека Роналдо доаѓа во редовите на италијанскиот шампион на Италија што секако би било трансфер на годината, а на Твитер се појави интересна фотографија, односно дека Адидас наводно веќе крои дресови на Роналдо од Јувентус…

Секако, дококолку се суди според оваа фотографија, Роналдо ќе ја носи „седумката“ и во Јувентус.

Коронавирус