петок, 24. септември 2021. Вести денес: 106
home Фудбал

Вечерва Кристијано го израмнува рекордот на легендата на Реал Мадрид!

Вечерва Кристијано го израмнува рекордот на легендата на Реал Мадрид!

Во случај на настапи на вечерашнииот меч со Јанг Бојс во Лигата на Шампионите, феноменалниот Кристијано Роналдо може да се впише во историјата и со тоа да го достигне рекордот на легендата на Реал Мадрид, Икер Касиљас.

Имено ако Роналдо се најде на теренот во дресот на Манчестер Јунајтед тоа за него ќе биде 177 меч во Лигата на Шампионите, толку натпревари и засега рекордер е некогашниот голман на “кралевите“ со кого Роналдо освојуваше трофеи кога заедно беа во Реал Мадрид. Икер има 150 мечеви за Реал во ЛШ и 27 за Порто.

После нив доаѓа Чави (151 меч), па Меси (149), Раул (142)…

Коронавирус