понеделник, 21. ноември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Васоски го напушти Вардар и стана нов тренер на Академија Пандев

Васоски го напушти Вардар и стана нов тренер на Академија Пандев

Само неколку дена откако најави разделба со Вардар, Александар Васоски има нов ангажман. Тренерот кој во минатата сезона ја донесе шампионската титула во најтрофејниот македонски клуб, сега седнува на клупата на Академија Пандев.

Васоски ја прифатил понудата да биде тренер на струмичани, кои по досега одиграните 18 меча се во незавидна позиција. Академија Пандев има само 17 бодови и е на претпоследното место на табелата кое води испаѓање во Втора лига.

Коронавирус