понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 67
home Фудбал

Васоски до Шкендија: Го уназадувате фудбалот, секогаш во Скопје сте дочекани коректно

Васоски до Шкендија: Го уназадувате фудбалот, секогаш во Скопје сте дочекани коректно

Големото дерби во осминафиналето од Купот на Македонија заврши со победа на Шкендија. Тетовчани на домашен терен прославија победа над Вардар од 1-0 и го добија двомечот со вкупни 3-2.

Мечот како и секогаш не помина без тензии и инциденти. Еден од нив го натера голманот Филип Гачевски да предизвика гужва, поради тоа што не ја доби топката и беше испровоциран од момчето задолжено да ги враќа топките во теренот.

Таборот на гостите не беше задоволен од третманот кој што го доби во Тетово, а тоа преку социјалните мрежи го истакна и првиот тренер, Александар Васоски:

 

Коронавирус