петок, 5. март 2021. Вести денес: 82
home Фудбал

Васкез не сака да го продолжи договорот со Реал Мадрид

Васкез не сака да го продолжи договорот со Реал Мадрид

Иднината на играчот за врска на Реал Мадрид, Лукас Васкез останува неизвесна. Фудбалерот одбива да го продолжи договорот со клубот од Мадрид.

Реал Мадрид му нуди на Шпанецот тригодишен договор со иста плата што играчот ја добива сега.

Според „Кадена Сер“, Васкез не сака да продолжи кариера во Мадрид, бидејќи клубот сакаше да го продаде ова лето. Фудбалерот верува дека е потценет во Реал Мадрид.

Претходно беше објавено дека Васкез сака да постигне зголемување на платата. Неговиот сегашен договор со клубот истекува во јуни 2021 година.

Оваа сезона, 29-годишниот фудбалер постигна два гола и направи две асистенции на 16 натпревари во Ла Лига.

Коронавирус