среда, 7. декември 2022. Вести денес: 6
home Фудбал

Вардар во текот на неделата ќе добие нов сопственик?

Вардар во текот на неделата ќе добие нов сопственик?

Македонскиот спортски бренд Вардар во текот на наредната седмица би требало да добие нов сопственик, пишува „Фокус“.

Според нашите информации, работите за официјализирање на договорот се во напредна фаза и се очекува кон средината на оваа седмица се да биде официјализирано и соопштено во јавноста.

Наводно, долгот од повеќе од два милиони евра на клубот ќе биде подмирен и првична цел на новите луѓе во раководството ќе биде враќање на тимот во Првата лига, откако претходната сезона вардарци испаднаа во второлигашката конкуренција.

Извор: Фокус.мк

Qatar 2022