среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 109
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Фудбал

Вардар со пораз се враќа од гостувањето кај Пјуник во Ереван

Вардар со пораз се враќа од гостувањето кај Пјуник во Ереван

Вардар со минимален пораз од 1:0 на гостувањето кај Пјуник во Ереван го започна воведното квалификациско коло за Лига Европа.

Во првиот дел Пјуник дојде до водство од 1:0 со голот на Мохамед Конате  во 28-та минута од натпреварот, а фудбалерите на Вардар до паузата не успеаа посериозно да се заканат на голот на домаќините.

Вардар во вториот дел се обиде да изврши посилен притисок и да стигне до израмнување, но фудбалерите на Пјуник ја зачуваа минималната предност доволна за победа.

Реванш се игра за седум дена во Скопје.

МИА

Коронавирус