недела, 17. ноември 2019. Вести денес: 37
Во живо

Годишна конференција на УМС: Младите за обнова на Македонија

home Фудбал

Вардар подобар од Шкупи

Вардар подобар од Шкупи

Во дербито на колото од првата македонска фудбалска лига, Вардар како гостин го совлада Шкупи со 2-1, и со новите три бода, се искачи на второто место на табелата.

Тетовското дерби ѝ припадна на Шкендија која во финишот го скрши отпорот на Ренова, а значајна победа за бегство од дното извојува Работнички.

РЕЗУЛТАТИ: Работнички – Македонија Ѓорче Петров 1:0, Ренова – Шкендија 0:2, Шкупи – Вардар 1:2, Силекс – Борец 3:0, Струга Трим Љум – Академија Пандев 0:0.

ТАБЕЛА: А. Пандев 14, Вардар 13, Македонија ЃП 11, Шкупи и Струга по 8, Шкендија и Ренова по 7, Силекс и Работнички по 6, Борец 4.