вторник, 3. август 2021. Вести денес: 85
home Фудбал

Вардар остана без лиценца за Европа

Вардар остана без лиценца за Европа

Комисијата за лиценцирање при Фудбалската федерација на Македонија, по комплетирањето на процесот на лиценцирање на клубови за учество во УЕФА натпреварувања во сезона 2020/21 не му додели лиценца на најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар.

Лиценца за учество во УЕФА клупски натпреварувања во сезона 2020/21 добија: Академија Пандев, Македонија ЃП, Работнички, Ренова, Силекс, Шкендија и Шкупи.

Освен Вардар лиценца не им е издадена и на Брегалница, Борец и Струга ТримЛум.

Коронавирус