среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 149
home Фудбал

ВАР нема да се користи во натпреварите од групната фаза од Лигата на Европа следната сезона

ВАР нема да се користи во натпреварите од групната фаза од Лигата на Европа следната сезона

ВАР технологијата нема да се користи во натпреварите од групната фаза од Лигата на Европа следната сезона, соопштија од УЕФА.

Според нив, таквата одлука е донесена поради неизвесности поврзана со моменталната состојба, но видео-технологијата ќе се користи на крајот на тековната сезона, како и во натпреварите од нокаут фазата на ова натпреварување следната сезона.

Коронавирус