петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Валверде: Меси? Подобро е луѓето да не ја знаат вистината

Валверде: Меси? Подобро е луѓето да не ја знаат вистината

Ернесто Валверде го водеше фудбалскиот тим на Барселона од 2017 до 2020 година и во тој период славеше две титули со него во Шпанското првенство и по една во Купот на кралот и Суперкупот на Шпанија.

За време на гостувањето во емисија на ЕТБ телевизија, Валверде се сети на тој период, па призна дека никогаш не се двоумел по поканата на клубот, а се потсети и на односот со Лионел Меси.

-Не се двоумев кога дојде повикот. Го препознав како добра можност што не требаше да ја пропуштам. Заминување? Имаше раскин, тоа е тоа, кратко изјави Валверде, коментирајќи како е да се води играч кој беше во тоа време. значеше многу за Барселона.

“Не можам да кажам што се случи, тоа е мистерија. Подобро е луѓето да не знаат какви сме и да мислат дека знаат се. Подобро е да не ја знаат вистината”.

По отказот во Барселона, Валверде не водеше ниту еден друг тим.

Коронавирус