четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 35
Во живо

„Св. Климент Охридски, стожерот на македонската грамотност“

home Фудбал

Вака се сака Македонија: Повредениот Ристовски ја пееше македонската химна гушнат со телевизорот (видео)

Вака се сака Македонија: Повредениот Ристовски ја пееше македонската химна гушнат со телевизорот (видео)

Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Вадуц игра против домаќинот Лихтенштајн.

Вечерва на натпреварот не настапува нашиот дефанзивец, Стефан Ристовски поради повреда, но тој решил на помалку комичен начин да ги поздрави своите соиграчи.

– Напред момци!, напиша Ристовски, кој ја пееше химната на Македонија гушнат со телевизорот.

 

View this post on Instagram

 

Napred momci ????? @ffmacedonia

A post shared by Stefan Ristovski (@stefan_ristovski_13) on

Qatar 2022