понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 46
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Фудбал

ВАКА МУ СЕ ПОКЛОНУВААТ НА ЛЕГЕНДАТА: Цел стадион со хрватски навивачи во еден глас ја пеат „Цесарица“ од Оливер Драгојевиќ (ВИДЕО)

ВАКА МУ СЕ ПОКЛОНУВААТ НА ЛЕГЕНДАТА: Цел стадион со хрватски навивачи во еден глас ја пеат „Цесарица“ од Оливер Драгојевиќ (ВИДЕО)

Хрватската фудбалска репрезентација пред неколку дена ја совлада Унгарија во соседското дерби кое се играше во Сплит.

Мечот заврши со 3:0 за Хрватска, а покрај инцидентите и уапсените навивачи еден гест на хрватските навивачи го обиколи целиот регион.

Станува збор за видео на кое се гледа како на стадионот додека е пуштена во позадина познатата песна „Цесарица“ од Оливер Драгојевиќ буквално целиот стадион во еден глас го пее рефренот.

Видеото кое ги наежи навивачите во регионот е само јасен показател кој бил Оливер Драгојевиќ за овој народ, погледнете и слушнете.

Парламентарни избори 2020