понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 36
home Фудбал

Вака изгледа ногата на рускиот фудбалер по мечот со Хрватска- „Не можете да речете дека не дадоа се од себе“ (ФОТО)

Вака изгледа ногата на рускиот фудбалер по мечот со Хрватска- „Не можете да речете дека не дадоа се од себе“ (ФОТО)

Руската фудбалска репрезентација вчера со последните атоми од силата се обиде да ја елиминира Хрватска, но безуспешно.

Хрватска избори полуфинале на СП и ќе игра против Англија, но една фотографија по мечот помеѓу Русија и Хрватска е вистински доказ за тоа вчера која екипа беше подобра.

Имено фудбалерот Илија Кутепов објави фотографија од својата нога откако на теренот издржа 120 минути.

-Горд сум на овие момци. Русија ти благодарам! Навивачи ви благодарам и на вас! Никогаш ова нема да го заборавам, изјави тој по мечот.

Коронавирус