понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 102
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Уште еднаш докажа дека е вистински џентлмен: Еве со кого прво ја сподели радоста селекторот на Англија по вчерашната победа (ФОТО)

Уште еднаш докажа дека е вистински џентлмен: Еве со кого прво ја сподели радоста селекторот на Англија по вчерашната победа (ФОТО)

Селекторот на Англија Гарет Саутгејт важи за голем џентлмен на Светското првенство кое се одржува во Русија.

Четириесет и седум годишниот селектор вчера откако Англија успеа да ја пласира во четврт финалето имаше одличен повод за славење, а прво што направи е ја прегрна својата сопруга.

Русокосата убавица која одбегнува да биде во центарот на вниманието според многумина имала голем удел во победата на Англија вчеравечер над Колумбија поради тоа што позитивно му влијаела на Саутгејт.

Парот има две деца, а според фотографиите тие не можат да си одолеат еден на друг.

Коронавирус