вторник, 4. октомври 2022. Вести денес: 167
home Фудбал

Уште една убедлива победа на Тотенхем во Лигата на Европа

Уште една убедлива победа на Тотенхем во Лигата на Европа

Фудбалерите на лондонски Тотенхем ја потврдија фаворитската улога и на вториот меч против тимот на Волфсбергер во Лигата на Европа.

Жозе Мурињо очекувано ротираше во составот и шанса им даде на играчите кои не играат толку често во Премиер лигата, а тие му возвратија со одлична и убедлива победа од 4:0.

Деле Али беше играч на натпреварот со еден погодок и две асистенции, а во листата на стрелци се запиша и Карлос Винисиус кој погоди два пати и Герет Бејл .

Тотенхем по двомечот со австрискиот претставник си обезбеди пласман во следната фаза од второто по ранг натпреварување во Европа кое е под капата на УЕФА;

Коронавирус