понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 174
home Фудбал

Уште една бомба на мечот Франција- Аргентина: Погледнете го брилијантниот гол на францускиот дефанзивец (ВИДЕО)

Уште една бомба на мечот Франција- Аргентина: Погледнете го брилијантниот гол на францускиот дефанзивец (ВИДЕО)

Два вистински евроголови на мечот Франција- Аргентина, прво Анхел Ди Марија со една бомба успеа да донесе израмнување за својата репрезентација, која подоцна и водеше со 2:1.

А израмнувањето на 2:2 за Франција го донесе десниот бек, Бенџамин Павар, кој со уште една бомба од работ на шеснаесетникот успеа да даде еден брилијантен гол.

Погледнете ја мајсторијата на Павар:

Инаку, во моментов Франција води со 4:2, а водство им донесе Килијан Мбапе со два гола

Коронавирус