среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 82
home Фудбал

Уште еден славен фудбалер има коронавирус

Уште еден славен фудбалер има коронавирус

Во редовите на Рома се појави уште еден заразен фудбалер.

Станува збор за Амаду Диавара, кој преку порака на социјалните мрежи потврди дека неговиот тест бил позитивен.

„За жал од собирот на репрезентацијата се вратив позитивен на ковид-19. За среќа се чувствувам многу добро, но очигледно е дека морам да ги поминам сите потребни мерки, и одреден период ќе морам да бидам во карантин. Се надевам дека најбрзо што може ќе им се вратам на обврските на тимот“, напиша Диавара.

Коронавирус