среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 123
home Фудбал

Уште еден фудбалер на „Старата дама“ позитивен на коронавирус

Уште еден фудбалер на „Старата дама“ позитивен на коронавирус

Фудбалерот на Јувентус, Хуан Квадрадо е позитивен на коронавирус, соопшти актуелниот италијански првак.

Јувентус наведе дека позитивен на тестирањето на коронавирус е уште еден фудбалер на „старата дама“.

Италијанските медиуми јавија дека станува збор за Алекс Сандро.

Јувентус вечерва му гостува на Милан во големото дерби во Серија А. (МИА)

Локални избори 2021