понеделник, 30. март 2020. Вести денес: 153
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Управата на Вест Хем незадоволна од Пелегрини

Управата на Вест Хем незадоволна од Пелегрини

Раководството на Вест Хем ќе одржи состанок на кој ќе се разговара за работата на тренерот Мануел Пелегрини. Управата на клубот е незадоволна од резултатите на тимот оваа сезона, пренесува „Телеграф“.

Иако не се зборува за отказ на чилеанскиот фудбалски стручњак, сепак клубот може да ја разгледа оваа можност ако играта на тимот не се подобри.

После 13 кола во Премиер лигата, клубот е на 16. место со само 13 бода.