понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Фудбал

„Унифорија“: Со оваа топка ќе се игра Европското 2020 (ФОТО)

„Унифорија“: Со оваа топка ќе се игра Европското 2020 (ФОТО)

Официјалната топка, со која ќе се играат натпреварите на Европското првенство во 2020 година, беше прикажана на страницата „Footy Headlines“.

Топката „Адидас Унифорија“ е во традиционалното бело со црни елементи, како и со сини, жолти и розови ленти.

Изработена е од истите материјали, од кои беше направен моделот „Телстар“ со кои се играа средбите на СП 2018 во Русија.

Локални избори 2021