четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 211
Во живо

Мицкоски на средби со граѓаните во Тетово

home Фудбал

Украински клуб потврди 25 позитивни фудбалери на коронавирус

Украински клуб потврди 25 позитивни фудбалери на коронавирус

Украински клуб објави дека 25 нивни фудбалери се позитивни на коронавирус и целата екипа оди во 14 дневен карантин.

Сите натпревари на Карпати се одложени на две недели, а доколку карантинот даде резултат нивниот прв нареден натпревар ќе биде одигран на 20 јуни.

Карпати минатата недела објави дека во нивниот тим има само неколку позитивно, но очигледно сега вирусот се проширил на целата екипа.

Клубот се наоѓа на последното место на украинскиот шампионат.

Парламентарни избори 2020