недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 64
home Фудбал

УЕФА одлучи: Познато кој судија ќе го суди финалето меѓу Ливерпул и Реал Мадрид

УЕФА одлучи: Познато кој судија ќе го суди финалето меѓу Ливерпул и Реал Мадрид

Веќе и официјално е познато кој ќе го суди финалето во Лигата на шампионите, тоа е Србинот Милорад Мажиќ, кој ќе биде главен на мечот во Киев меѓу Реал Мадрид и Ливерпул на 26 мај.

Со оглед на тоа дека не судеше ниту еден натпревар од нокаут фазата во ова натпреварување, можеше да се претпостави дека еден од фаворитите заедно со Бјорн Куиперс и Дамир Скомина.

Скомина најверојатно отпадна уште по лошата арбитража на мечот меѓу Рома и Ливерпул во Рим, а честа да суди ја доби Србинот Мажиќ.