сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 74
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Фудбал

УЕФА го објави тимот на неделата во Лигата на шампионите

УЕФА го објави тимот на неделата во Лигата на шампионите

Европската фудбалска федерација (УЕФА) денеска го објави тимот на неделата по одигрувањето на првите два натпревара од полуфиналето во Лигата на шампионите.

Во изборот на УЕФА се најдоа:

Тер Штеген (Барселона)
Пике (Барселоан)
Алба (Барселона)
Блинд (Ајакс)
Роберто (Барселона)
Де Лигт (Ајакс)
Кутињо (Барселона)
Ван де Бек (Ајакс)
Зиех (Ајакс)
Меси (Барселона)
Суарез (Барселона).

Најмногу партиципира Барселона со седуммина, останатите четворица се од Ајакс, додека Тотенхем и Ливерпул немаат ниту еден играч во тимот на неделата на ЛШ во изборот на УЕФА.

Парламентарни избори 2020