четврток, 23. март 2023. Вести денес: 81
home Фудбал

УЕФА ги утврди кандидатите за најдобар гол на неделата

УЕФА ги утврди кандидатите за најдобар гол на неделата

Европската фудбалска федерација (УЕФА) ги именуваше кандидатите за признанието најдобриот гол на неделата во Лигата на шампионите.

Номинирани се: Милан Павков (Црвена звезда), Рахим Стерлинг (Манчестер Сити), Отавиу (Порто) и Кристијано Роналдо (Јувентус).

Заинтересираните своите гласови можат да ги дадат на веб-страницата на УЕФА.

loading...