недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 2
home Фудбал

УЕФА ги повикува федерациите да го одложат крајот на трансфер-прозорецот до 5 октомври

УЕФА ги повикува федерациите да го одложат крајот на трансфер-прозорецот до 5 октомври

Извршниот комитет на Европската фудбалска асоцијација денес ги повика националните федерации да го одложат крајот на летниот преоден рок до 5 октомври 2020 година.

– Крајниот рок за поднесување апликации за групните фази на турнирите во Европскиот куп-2020/21 е поставен за 6 октомври 2020 година.

Во согласност со ова, Извршниот комитет на УЕФА ги повика сите европски федерации да го одложат крајот на летниот трансфер прозорец до 5 октомври 2020 година, стои во апелот на официјалната веб-страница на организацијата.

Коронавирус