петок, 5. март 2021. Вести денес: 89
home Фудбал

УЕФА ги објави номинираните за признанието играч на неделата во ЛШ

УЕФА ги објави номинираните за признанието играч на неделата во ЛШ

Родриго, Сон Хјонг Мин, Кејлор Навас и Ашраф Хакими се кандидати за награда за најдобар играч на неделата во Лигата на шампиони, во изборот на УЕФА.

Родриго постигна три гола за Реал Мадрид синоќа во победата над Галатасарај (6:0). Напаѓачот на Тотенхем.

Сон двапати погоди и еднаш асистираше во триумфот над Црвена ѕвезда (4:0) на гостувањето во Белград.

Дефанзивец на Борусија Дортмунд Ашраф Хакими, постигна два гола против Интер во вторникот вечер во победата со 3:2.

Меѓу претендентите е и голманот на ПСЖ Кејлор Навас, кој во четири наврати ги спречи фудбалерите на Бриж да ја погодат неговата мрежа која накрај остана „сува“ (1:0).

Коронавирус