понеделник, 9. декември 2019. Вести денес: 39
home Фудбал

Убави вести после секс скандалот: Огњен Врањеш се крена од пепелта!

Убави вести после секс скандалот: Огњен Врањеш се крена од пепелта!

Дефанзивецот на Андерлехт, Огњен Врањеш се наоѓа на прагот на враќање во атинскиот АЕК, после само една година помината во белгискиот великан.

Врањеш после добрата прва полусезона во Андерлехт претходната зима дојде во центарот на вниманието поради секс скандалот со Јелена Карлеуша и од тој момент се му тргна на лошо. Андерлехрт  прво го прати во резервниот тим, а во завршницата на сезоната тренирал со младите играчи.

Сега му се пружа можност да се врати во АЕК, клубот во кој сите го сакаат и каде пружал фанатстична игра, а иако договорот со Андерлехт му трае до 2022 година, Белгијците немаат ништо против да го продадат на Грците.