вторник, 2. август 2022. Вести денес: 6
АКТУЕЛНО

ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА: Три лица загинаа откако со возило излетале од коловоз

home Фудбал

Уапсен фудбалер на ПСЖ

Уапсен фудбалер на ПСЖ

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Марко Верати бил уапсен во вторникот вечерта поради возење во пијана состојба, тврди „Екип“.

Според весникот, нивото на алкохол во крвта на 25-годишниот Италијанец било двапати повисоко од дозволеното.
Играчот од средниот ред минил во полициска станица неколку часа по приведувањето. Тој, најверојатно, ќе биде казнет со одземање на возачката дозвола за подолг временски период.

На социјалните мрежи се појави и фотографија на фудбалерот од локалот, во кој тој конзумирал алкохол.

Во оваа сезона во Лига 1, Верати одигра 10 натпревари за ПСЖ.

МИА

Коронавирус