петок, 30. септември 2022. Вести денес: 102
home Фудбал

Тухел прогласен за најдобар тренер во Премиер лигата за месец март

Тухел прогласен за најдобар тренер во Премиер лигата за месец март

Предводникот на Челзи, Томас Тухел е прогласен за најдобар тренер во англиската Премиер лига во март, објавено е на официјалниот Твитер на натпреварувањето.

Минатиот месец, Челзи одигра три натпревари во Премиер лигата: против Ливерпул (1-0), Евертон (2-0) и Лидс (0-0).

Тухел во изборот за конкуренти ги имаше Греам Потер од Брајтон, Брендан Роџерс од Лестер и Оле Гунар Солскјер од Манчестер јунајтед.

Коронавирус