среда, 2. декември 2020. Вести денес: 4
home Фудбал

Тухел не простува глупави потези: Тренер најде начин како да го казни Мбапе

Тухел не простува глупави потези: Тренер најде начин како да го казни Мбапе

Фудбалерите на ПСЖ вечерва играат против Нант во 23. коло од француската Лига 1, па сакаат да ја продолжат одличната серија и да се доближат до трофејот.

ПСЖ во минатото коло славеше со 5-0 против Монпелје, но резултатот падна во „сенка“ поради караницата на Килијан Мбапе и тренерот Томас Тухел.

Мбапе луто го напушти теренот затоа што беше заменет, по што Тухел во соблекувалната му одржал предавање и решил да го казни така што нема да го пушти во првиот состав на ПСЖ за вечерашниот меч.

Коронавирус