среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Фудбал

Тројца кандидати за клупата на Барселона

Тројца кандидати за клупата на Барселона

Раководството на Барселона веќе има спремни кандидати за клупата ако не ја продолжат соработката со Сетиен.

Сетиен од доаѓањето на клупата на каталонскиот великан разочара многумина. Ја загуби титулата во Шпанија и се повеќе се зборува за негово заминување.

Тоа може да се случи ако Барса не успее да ја освои ЛШ, а ако им веруваме на шпанските медиуми, раководството на тимот од Камп Ноу веќе има три потенцијални замени.

Тоа се Маурисио Покетино, Марсело Гаљардо и Гарсија Пимиента, па многу лесно може да се случи некој од нив многу брзо да го видиме на клупата на Каталонците.