четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 45
home Фудбал

Трета генерација Малдини, Даниел даде гол во победа на Милан над Специја (ВИДЕО)

Трета генерација Малдини, Даниел даде гол во победа на Милан над Специја (ВИДЕО)

Даниел Малдини во својот прв настап како стартер во Серија А, постигна гол за Милан и даде значаен придонес за победа од 2-1 на гостувањето кај Специја.

По Чезаре и Паоло, нов Малдини почнува да му носи радости на Милан, Даниел го постигна својот прв гол во Серија А.

19-годишниот Даниел Малдини денеска го имаше своето деби како стартер во Серија А и успеа да ги освои насловните страници.

Течеше 48. минута кога Калулу нафрли, а Малдини погоди со глава за водство на Милан од 1-0.

Специја израмни во 80. минута со гол на Верде, но седум минути подоцна гол даде Брахим Дијаз за победа на Милан од 2-1.

Локални избори 2021