петок, 30. јули 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Тренерот на Јувентус Сари: Пјаниќ ќе биде среќен во Барселона

Тренерот на Јувентус Сари: Пјаниќ ќе биде среќен во Барселона

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари го коментираше трансферот на играчот од средниот ред Миралем Пјаниќ во Барселона.

– Пјаниќ ќе биде задоволен во Барселона, ќе има голема шанса да ја заврши кариерата во одличен клуб. Тој ќе биде среќен, сто проценти сум сигурен. Јас воопшто не се грижам за него, затоа што сум сигурен дека тој нема да ја пропушти својата шанса., изјави Сари.

Триесетгодишниот Пјаниќ игра во Јувентус од 2016 година. Оваа сезона играчот од средниот ред мина 36 натпревари, постигна три гола и направи четири асистенции. Босанецот ќе стане фудбалер на Барселона од сезоната 2020/21 година.

Коронавирус