сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 43
home Фудбал

Тренерот на Елмас полуде: Ги навредувал во соблекувална и сакал да си даде отказ!

Тренерот на Елмас полуде: Ги навредувал во соблекувална и сакал да си даде отказ!

Италијанските медиуми пишуваат дека тренерот на Елиф Елмас и Наполи, Џенаро Гатузо жестоко ги обвинил фудбалерите затоа што не можел да се помири со поразот од Милан (1-3).

Гатузо почнал да ги навредува, а дел од фудбалерите наводно реагирале бидејќи Италијанецот не можел да се смири, пишува Спорт1.мк

Темпераментниот тренер се заканил и дека ќе даде отказ затоа што не сака да предводи екипа која не покажува желба за борба на теренот.

Коронавирус