сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 68
home Фудбал

Тренерот на Џенова се соочува со отказ

Тренерот на Џенова се соочува со отказ

Тренерот на италијанскиот фудбалски клуб Џенова, Роландо Маран може да се повлече од функцијата, пренесува „Фудбал Италија“.

Според изворот, 57-годишниот стручњак е пред заминување од клубот за кој настапува и Горан Пандев, поради лошите резултати.

Џенова синоќа загуби од Парма и остана на само еден триумф од девет натпревари во Серија А и двапати ремизираше.

Главен претендент за наследник на Маран е поранешниот тренер на СПАЛ, Леонардо Семпличи.

Џенова со пет бода во моментов е на 19. место во поредокот во Серија А. (МИА)

Коронавирус