среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 81
home Фудбал

Тренерот на Џенова: Пандев лут, јас сум среќен (ВИДЕО)

Тренерот на Џенова: Пандев лут, јас сум среќен (ВИДЕО)

Тренерот на Џенова, Давиде Балардини смета дека реакцијата на Пандев по неговата замена на вчерашниот дуел со Киево е знак дека тој се уште сака да се докажува.

– Ја напушти играта лут. Тоа не треба да се гледа како негативен чин. Напротив, јас сум среќен, бидејќи Пандев покажува дека има силна мотивација да му помогне на тимот. Тоа е реакција на голем шампион, изјави Балардини.

Македонскиот репрезентативец го постигна вториот погодок во триумфот над Киево (2:0). Пандев погоди во 54.минута, а две минути подоцна беше заменет.

Коронавирус