четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Тренерот на Арсенал позитивен на коронавирус

Тренерот на Арсенал позитивен на коронавирус

Менаџерот на Арсенал, Микел Артета и официјално е позитивен на тестот за коронавирус и ќе мора да биде во изолација како и сите останати вработени во клубот, но и играчите.

Ова го потврдија „Топџиите“ на официјалниот Твитер профил откако во текот на денот се појавија низа шпекуалции со здравствената состојба на членовите на Премиерлигашот од Лондон.

На другата страна од Англија, пристигна потврда дека Флоријан Менди од Манчестер Сити исто така е позитивен на Ковид-19. Претходно тројца играчи на Лестер исто така биле позитивни на тестирањето за коронавирусот.

повеќе на Дриблинг.мк

Локални избори 2021