понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 44
home Фудбал

Тренер урла кон својот играч: Ако се откажа од дрогата, ќе играш (ХИТ ВИДЕО)

Тренер урла кон својот играч: Ако се откажа од дрогата, ќе играш (ХИТ ВИДЕО)

На социјалните мрежи брзо се шири видео од соблекувалните на клубот Врбањуш кој се натпреварува во пониските лиги во Босна и Херцеговина.

Тренер на овој клуб е таму познатиот Алија Хаџиосмановиќ Брацо кој сега се најде во центарот на вниманието на Балканот по неговиот испад во соблекувалната пред еден натпревар.

Имено, Брацо нападна еден фудбалер и му посочи дека ќе игра само ако се откажал од дрогата, а потоа го натера да каже заклетва дека никогаш во животот повеќе нема да проба дрога.

– Ако се ослободи од дрогата ќе играш, ако не, нема да играш. Лежи овде да видам, направи пет склекови, побрзо, – му викаше Хаџиосмановиќ на еден од фудбалерите, а потоа следеше уште поинтересен момент кога го натера да каже заклетва со која вети дека повеќе нема да се дрогира и дека ќе доаѓа на тренинзи.

Локални избори 2021