четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Требаше да бидат „следниот Меси“: Каде се сега?

Требаше да бидат „следниот Меси“: Каде се сега?

Поновата генерација фудбалери се огледуваат на актуелните фудбалски великани како Лионел Меси и Кристијано Роналдо.

Низ годините често слушаме за млади таленти за кои спортските новинари радосно известувале дека е откриен „следниот Меси“.

HITC Sevens направи анализа на овие имиња кои биле споредувани со шесткратниот добитник на Златна топка и легенда на Аргентина и Барса, Лео Меси.

Каде се сега?

ЕУРО 2020

Македонија