четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Фудбал

Трансфер на денот: Ливерпул купува ѕвезда за 100 милиони евра

Трансфер на денот: Ливерпул купува ѕвезда за 100 милиони евра

Главната приказна на пазарот на играчи денес беше интересот на Ливерпул за одличниот фудбалер на Вулверхемптон, Адам Траоре.

Траоре е голема желба на Ливерпул, пишува каталонски Спорт. Sвездата на Вулверхемптон е хит на Премиершип, а тоа очигледно го препознаа и на „Енфилд“.

Ако им се верува на извештаите во англиските медиуми, „Волците“ би побарале сума што може да достигне 100 милиони евра за него, а Ливерпул наводно е подготвен да ги плати тие пари.

Коронавирус