понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 174
home Фудбал

ТРАНСФЕР БОМБА: Кристијано Роналдо потпишува за Јувентус?

ТРАНСФЕР БОМБА: Кристијано Роналдо потпишува за Јувентус?

Италијанскиот весник Тутоспорт денеска објави бомбастична вест. Како што објавуваат тие Кристијано Роналдо и неговиот агент Жорге Мендеш преговараат за можен трансфер на најдобриот играч на светот за минатата година во редовите на италијанскиот великан Јувентус.

Мендеш неодамна ја заврши 11 годишна кавга со Јувентус во склоп на трансферот на Жоао Кансело, а евентуалниот трансфер на Роналдо би бил идеален, со оглед на тоа што Јувентус сака да ја нападне титулата во Лигата на шампионите, која ја немаат освоено 23 години.

Роналдо бара нови предизвици ова лето, а Јувентус сигурно би му бил добар избор.

Коронавирус