среда, 18. мај 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Трајковски и Несторовски со Палермо на првото место ја завршија полусезоната во Серија Б

Македонските фудбалски репрезентативци, Александар Трајковски и Илија Несторовски со својот клуб Палермо се наоѓаат на врвот на табелата во италијанската Серија Б по првата половина од сезоната.
Трајковски и Несторовски со Палермо на првото место ја завршија полусезоната во Серија Б

На 21 натпревар Палермо освои 39 бода, вклучувајќи ги и трите од синоќа освоени на дуелот со Салернитана, на кој Трајковски запиша асистенција, а по повредата во тимот се врати капитенот Несторовски.

Од ривалите на Палермо за пласман во Серија А, Фросиноне има два бода помалку, Емполи и Бари собраа по 34, Парма 33, Кремонезе и Цитадела по 32,…

Следува пауза до 20 јануари кога Палермо ќе гостува кај Специја.

Коронавирус