петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 43
home Фудбал

Трајковски еден од стрелците за победа на Палермо

Трајковски еден од стрелците за победа на Палермо

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски одигра одличен натпревар за Палермо, кој го совлада Авелино со 3:0 во 37-то коло од италијанската Серија Б.

Првиот гол за Палермо го постигна Игор Коронадо од пенал во деветата минута, а Антонио ла Гумина го зголеми водството на 2:0 по асистенцијата на Трајковски.

Македонскиот фудбалер реализираше гол од пенал во 73 минута и ги постави конечните 3:0 за клубот од Сицилија.

Палермо ја прекина серијата од четири натпревари без победа.

Коронавирус