сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 77
home Фудбал

ТРАГИКОМИЧНО: Македонец даде гол против албански клуб и ги полуде противничките фанови (ФОТО)

ТРАГИКОМИЧНО: Македонец даде гол против албански клуб и ги полуде противничките фанови (ФОТО)

Стрелец на победничкиот гол за тимот кој е формиран од македонски иселеници беше Роберт Стамболџиев.

Ова не им се допадна на навивачите на противничката екипа, која е формирана од Албанци од Косово. Обезбедувањето мораше да ги смирува збеснатите навивачи на Данденонг тандер кои предизвикаа инцидент на стадионот, пренесува СпортМ.

Алтона меџик има прекар „Вардар“ по македонската фудбалска гордост, а и поради тоа носи црвено-црни дресови.

Коронавирус