четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 43
home Фудбал

ТРАГЕДИЈА: Загина младиот фудбалер Адеми

ТРАГЕДИЈА: Загина младиот фудбалер Адеми

Албанскиот фудбалер, 22- годишниот Амир Адеми загина во сообраќајна несреќа во Германија.

Во вторникот вечерта во 20.40 часот дошло до судар на „пежо“ и „пасат“, во кој настрада младиот фудбалер на германски Регенсбург.

Полицијата го истражува овој случај.

Амир зад себе ги остави родителите, братот и сестра.

Коронавирус